Makijaże, fotografia portretowa, metamorfozy, stylizacje.

3 rzeczy, które warto wiedzieć na temat płaszczy!

3 rzeczy, które warto wiedzieć na temat płaszczy!

1. Jakie fasony i kroje są teraz na czasie?
Znacie moje zdanie na temat klasyki – uwielbiam łączyć ją z nowoczesnością. Uwielbiam ją za ponadczasowość – jedno lub dwu rzędowy płaszcz (w zależności od typu sylwetki) do kolan lub krótszy w kolorze beżu, czerni lub granatu to prawdziwy must have!

Jednak obecnie najmodniejszy jest płaszcz typu oversize – kształt pudełkowy, łatwo w nim się schować, jednak uważaj by nie zagubić proporcji swojej sylwetki.
Płaszcz o kształcie trapezu, również ostatnio promowany poprzez rozbudowaną dolną linie może optycznie skracać sylwetkę, wiec tu również należ dopasować jego długość do wzrostu.
Propozycją bardziej kobiecą jest taliowany płaszcz z rozkloszowanym dołem, dobrze będzie się prezentował jeżeli chcesz podkreślić swoją szczupłą talię lub optycznie ją stworzyć. Przy tym kształcie Panie o “obfitszych” biodrach powinny pamiętać by zrównoważyć proporcje sylwetki – celem jest kształt klepsydry.

2. Jakie kolory wybrać? – Odważ się na kolor!
Wybierz kolory, które kochasz i są zgodne z twoja kolorystyka. Nareszcie nie tylko kurtki, ale i kolorowe płaszcze są w ofercie sklepowej. Od jasnych, pastelowych odcieni np. pudrowy róż, mięta, krem, w których to zimą wygląda się bardzo kobieco. Poprzez mocniejsze i odważniejsze neonowe kolory np. żółty, limonka, pomarańcz.
Kończąc na głębokich, nasyconych barwach. Energetyczny „electric blue” – jak to nazwał nasz projektant Łukasz Jemioł (mój ulubiony kobaltowy kolor), fiolet, czerwień „Valentino red” lub kolor roku 2015 wg Pantone „marsala”.

3. Jakie dodatki użyć i jak łączyć?
Wszechobecne duże kominy, obszerne szale, czapki z wełny. Również futrzane dodatki – hitem są kolorowe kołnierze, torebki, pompony czy rękawiczki, które w bardzo fajny sposób mogą ożywić każdy klasyczny płaszcz.

Dla inspiracji wyszukałam parę przykładów znalezionych z Pintrest’a:

 

 

Gala Amber Look 2015
Klasyka jest zawsze modna i na czasie - Dolce Vita Magazyn

O autorze

Dorota Lipińska

Dorota Lipińska

Trener Wizerunku i Fotografik, certyfikowany Stylista Szkoły Stylistów Moniki Jaruzelskiej i Magazynu Elle.

Zapraszamy do dyskusji

Loading Facebook Comments ...